Špičková kvalita (Proof)

Emisní plán ČNB r. 2021-2025                              Emisní plán České Mincovny r. 2020

 

2004 - Pamětní stříbrná mince Vstup ČR do EU, Proof

Pamětní stříbrná mince Vstup ČR do EU - Proof

Pamětní stříbrná mince vydaná ke vstupu České republiky do Evropské unie - Špičková kvalita (Proof)

Více informací


3 800Kč vč. DPH

1 zboží na skladě

Upozornění: poslední kus skladem!

Pamětní stříbrná mince vydaná ke vstupu České republiky do Evropské unie - Špičková kvalita (Proof)

 

Hodnota : 200 Kč

Autor : Josef Oplištil (líc), Jakub Vlček (rub)

Materiál : 900 Ag, 100 Cu

Průměr : 31 mm

Síla : 2,3 mm

Hmotnost : 13 g

Provedení : špičková kvalita

Hrana : hladká s vlysem „ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA * Ag 0.900 * 13 g *"

Limitovaný náklad : 10.000 ks

Emise : 28. duben 2004

Emitent : ČNB

Mincovna : Česká mincovna v Jablonci nad Nisou

Každá stříbrná mince je uložena v ochranné plastové kapsli a vložena do tmavě modré krabičky. Součástí NENÍ certifikát pravosti České národní banky.

Tuto minci nabízíme také v běžné kvalitě !!!

Na lícní straně dvousetkoruny je uprostřed kompozice heraldických zvířat ze státního znaku České republiky a označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky “ 200 Kč”. Kolem kompozice heraldických zvířat a nominální hodnoty je v opisu název státu a při okrajích mince je rovněž v opisu 12 pěticípých hvězdiček symbolizujících Evropskou unii. Vyobrazení a nápisy doplňuje značka mincovny a iniciály autora výtvarného návrhu této strany.

Na rubu mince jsou ve čtyřech řádcích umístěny stylizované symboly charakteristické pro stávající členské státy Evropské unie; mezi nimi je vynechané jedno volné místo symbolizující otevřenost unie dalším státům. V opisu při okrajích dvousetkoruny je text “vstup České republiky do Evropské unie” , datum “1. 5. 2004” a značka autora návrhu této strany.

Evropská unie

Česká republika by se dne 1. května 2004 měla stát členským státem Evropské unie. Toto integrační seskupení, které po prvních padesát let své existence sdružovalo země západní Evropy, se rozšířením z 15 na 25 členů stane vpravdě celoevropskou institucí.

Základní principy a cíle, které se vytvářely v průběhu poválečného procesu evropské integrace, by neměly být rozšířením unie zásadněji pozměněny. Jsou vyjádřeny v zakládajících smlouvách - Smlouvě o Evropské unii a ve Smlouvě o založení Evropského společenství. Jde zejména o podporu hospodářského a sociálního pokroku, dosahování vyváženého a trvale udržitelného rozvoje a vysoké úrovně zaměstnanosti. K tomu slouží vytváření jednotného trhu cestou odstraňování překážek pro pohyb zboží, služeb, kapitálu a pracovních sil a sjednocováním pravidel zajišťujících svobodu podnikání. Zavedení měny euro ve 12 zemích unie je vrcholem dosavadních integračních snah v ekonomické oblasti.

Evropská unie je založena na zásadách svobody, demokracie, respektování lidských práv a základních svobod. Státní identita členských zemí je respektována. Pro naplnění cílů unie byly vytvořeny společné evropské instituce, které mohou přijímat právní předpisy v oblastech společného zájmu.

Nové členské státy nemohou od počátku svého členství plně aplikovat všechny principy, které se vztahují na dosavadní členské země. Proto v některých oblastech obdrží časově omezené výjimky. Jednou z těch výjimek bude i výjimka pro zavedení jednotné měny euro. Ta bude v nových členských zemích, tedy i v ČR, zavedena až po splnění řady podmínek a kritérií, které vyplývají ze Smlouvy o založení Evropského společenství. Délku tohoto procesu nelze v současné době přesně odhadnout, navíc se může v jednotlivých zemích lišit. V každém případě půjde o střednědobý časový horizont.

Zdroj : internetové stránky ČNB

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Only registered users can post a new comment.